Kde je vrchol cesty?

0
1008

Naskytla se mi úžasná možnost jet spolu s mým strýcem do Nepálu. Nic takového jsem nečekala a pořád je pro mě těžké tomu uvěřit. Neuvěřitelné, co si život pro mě nachystal.

Naším pomyslným vrcholem této cesty byl Everest Base Camp. Je to kemp, ze kterého se putuje na Chomolungmu (Everest) – nejvyšší horu Země. Ačkoliv se říká, že toto místo je dosti komerční, a opravdu asi z určitého pohledu je, stále má místo  obrovskou sílu a krásu, která jinde na světě není k spatření.

Naše cesta nám připravila hned několik vrcholů a nečekaných změn. Ačkoliv náš vrchol, který jsme si určili, byl Everest Base Camp, osud se rozhodl, že náš vrchol je jiný.

Vrcholem není dojít do nejvyššího bodu. Prožití toho, co je nám určeno, je tím pravým vrcholem a nelze ho obejít. Pokud se budeme snažit obejít vrchol osudu naší duše, pak nám dá život za vyučenou.

Z nesprávného vrcholu vždy hrozí pád. Z pravého vrcholu hrozí pád jen tehdy, pokud si neuvědomujeme, nebo nevidíme to, co máme a musíme si to uvědomit. Tehdy hrozí pád z jakéhokoliv vrcholu.
Ego nás z vrcholu může shodit tak snadno, jako vítr odfoukne pírko. Vrchol cesty u každého člověka znamená něco jiného. Nesmíme tedy soudit a porovnávat náš vrchol podle vrcholů ostatních a naopak.

Na této cestě jsem si uvědomila jednu zásadní věc. Pokud si stanovíme cíl, který není v souladu s našim srdcem, pak ho nikdy nemůžeme dosáhnout. Pokud se o to budeme tvrdohlavě snažit, může nás to zničit. Lékem na nesprávný vrchol je sestup dolů (krok zpět).

Hledání správného vrcholu a výstup na něj. Klíčem toho všeho je nenechat strach a ego zasahovat do vrcholů srdce, které vždy zná naši nejlepší cestu. A potom, když známe svůj vrchol, nesmíme se upínat na jeho zdolání, neboť nikdy po cestě nevíme, kde se vrchol nachází.

Tak trochu slepě jíti krok za krokem a věřiti sám sobě, nás na vrchol dostane.

Každý vrchol má sílu, ke které musíme mít úctu. Tedy pokora k vrcholu (cíli) nám dává pozvání od samotného vrcholu k výstup.

A ačkoliv, náš vrchol má jiný stupínek než druhých, naše cesta může mít hloubku, která přesahuje všechny vrcholy. Tak tedy stoupejme s rozvahou našeho srdce.

S láskou Poselství z nebe