Cesta ke svému nejhlubšímu nitru

0
405

Podívej se z okna, co vidíš? Vidíš poletovat ptáky nebo svítit slunce? A teď se podívej do svého srdce, co teď vidíš? Vidíš rozkvetlou louku plných květin? Nebo vidíš plátno s nedomalovanou kresbou a Ty držíš štětec? Pořádně prozkoumej každičkou stránku svého srdce. Poslouchej, co Ti tvé srdce říká. Zaměř se na dobré i špatné stránky. Dobré stránky Ti napoví, kam se vydat, je to dobrý začátek. Špatná stránka Ti napoví, na čem pracovat a co jsi ve svém životě přehlížel a otevře Ti nové dveře k sobě samému. Zjisti, jakým člověkem opravdu jsi, ať už jsi kdokoliv. Když napravíš horší stránky a sjednotíš je s dobrými, vznikne krásný květ v Tvém nitru, který Ti řekne, kým opravdu jsi, a kam dál jít. Můžeš pokračovat na cestě, kde jsi teď. Když Tvé srdce ale volá, že máš odbočit nebo se vrátit o dveře zpátky a napravit to, co je třeba. Udělej to. Až pak se můžeš vydat na tu nejlepší cestu svým životem. Pamatuj, že na životě je nejdůležitější cesta. Cíl je odměna za cestu, a to dobrou i špatnou. Sklidíš to, co jsi na cestě zasel. Když toto přijmeš a budeš podle toho jednat, cíl a cesta budou v naprosté harmonii s Tvým osudem. Pamatuj, že bolest je taky důležitá, nejvíce Tě naučí o druhých, o sobě, o tom, jak se cítí druzí a to, co je opravdu důležité. Zjistíš, že nejdůležitější je láska k sobě a bližním. Proto miluj sebe a lidi kolem sebe. Dávej, ale jen takové množství, které Ti dovolí Tvé JÁ.

Nezapomínej, že úsměv pro člověka bez naděje nebo pomocná ruka, můžou být křídla, která jeho těžkou duši povznesou. Světlo, které blýskne do jeho duše a naděje, která rozdmýchá plamínek, ze kterého se opět stane plamen. Pamatuj, že tenhle plamen nemá ubližovat, ale má pomáhat, chránit a milovat.

Když přijde porážka, přijmi ji. Uměj poznat, kdy musíš prohrát pro Tvou vlastní jedinečnou výhru. Sni o tom, co Tě jako malé dítě nejvíce těšilo, tak opět najdeš v sobě to Božské dítko, které tam v nitru dřímá a už se chce probudit, aby Tě pomohlo upozornit, že práce, která je nekonečná, počká a nikam neuteče, ale čas na sebe nepočká. Dítko Ti poví, co Tě udělá radostným. Děti jsou krásné bytosti, které v sobě mají malého andílka.

A nakonec nikoho nesuď, nevíš, čím si ostatní prochází a čím si projít mají. To, co považuješ za samozřejmost, nepovažuj za samozřejmost u ostatních. Narodili se do jiného světa než Ty. A věř, že to, co se stalo, se mělo stát a přijmi to jako součást sebe sama.

 V těžké době lidé potřebují velké činy a hluboká slova.

S nekonečnou láskou Andělé a Průvodci s moudrem